هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی برای هر فردی با توجه به مقدار مشکل دندان ها و فک ها می تواند متفاوت باشد. همچین عواملی در افزایش یا کاهش هزینه ارتودنسی دخالت دارد که این عوامل می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • شدت ناهنجاری
  • نوع مشکل
  • طول دوره درمان
  • مکان انجام ارتودنسی
  • پزشک معالج

افرادی که قصد انجام ارتودنسی دارند باید بررسی های لازم را در این مورد انجام دهند زیرا انجام ارتودنسی می تواند جزو یکی از تصمیمات مهم زندگی باشد. همچنین تصمیم برای انجام ارتودنسی می تواند هزینه تقریبا بالایی برای فرد داشته باشد.

در کل میزان هزینه ارتودنسی می تواند بسته به توقع بیمار از ارتودنسی داشته باشد. گاهی اوقات توقع فرد از انجام ارتودنسی تنها ردیف کردن دندان ها است ودر بعضی از مواقع نیز فرد می خواهد فرم کلی صورت خود را تغییر دهد که روش انجام این درمان ها با یکدیگر متفاوت است در نتیجه هزینه هایی که برای فرد در بردارد متفاوت می باشد.

علاوه بر این ها نوع درمان ارتودنسی در هزینه کار تاثیر گذار است. استفاده از ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک بر حسب مشکل بیمار می تواند هزینه های متفاوتی را داشته باشد. علاوه بر این ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی لینگوال به دلیل روشهای غیر متعارف که منجر به غیرمشاهده بودن درمان می شود، طبیعتا هزینه بیشتری را شامل می شوند.

ارتودنسی دیمون نیز به دلیل برخورداری از تکنولوژی جدیدتر و استفاده از اجزایی مدرن تر از ارتودنسی ثابت هزینه بیشتری دارد. پس از موارد مهم در تعیین هزینه می تواند تجدید نظر در نوع ارتودنسی مورد درخواست شما باشد.

نکته قابل اهمیتی که باید در این اینجا یادآور شد این است که هزینه های درمان ارتودنسی در در ایران بسیار کمتر از هزینه ارتودنسی در کشورهای خارجی می باشد. این هزینه ها ممکن است در سایر کشورها تا 3 برابر گرانتر از این هزینه ها در ایران باشد.

نکته ای که بیماران باید توجه داشته باشند این است همانقدر که به دنبال کم کردن هزینه ارتودنسی هستند باید به دنبال مطب معتبر برای انجام ارتودنسی باشند و نباید کیفیت را فدای هزینه کنند.

انجام ارتودنسی یکی از درمان هایی است که می تواند در سرنوشت و زندگی آیند شخصی فرد تاثیرات بسزایی داشته باشد.

هزینه ارتودنسی

قیمت ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

دکتر مریم جاهدمنش متخصص ارتودنسی با مهارت و تجربه بسیار می تواند بیماران را برای انجام ارتودنسی راهنمایی هایی لازم را داشته باشد و بهترین درمان را برای بیمار انجام دهد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *