علل کشیدن دندان عقل

علت کج شدن دندان ها

علت کج شدن دندان ها

دندان عقل

گفته می شود رویش دندان های عقل یکی از علت های کج شدن دندان ها در فک ها و دندان های دائمی جلو است. البته باز هم در این مورد اتفاق نظر وجود ندارد اما بیشتر دندان پزشکان توصیه می کنند که دندان های عقل قبل از 25 سالگی کشیده شوند.

توصیه به کشیدن دندان عقل قبل از 25 سالگی یکی از ضرورت های زندگی افراد در حال حاضر است زیرا انسان های امروزی معمولا و با آمارگیری هایی که انجام شده مشخص شده که در دهان خود فضای لازم را برای رویش دندان عقل ندارند.

جلو بودن دندان های فک جلو

یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد جلو بودن دندان های فک جلو می باشد. زمانی که فک بالا جلو باشد باعث عقب بودن دندان های فک پایین می شود. زمانی که دندان های فک بالا یا پایین دارای مشکل باشند قرارگیری دندان ها در دهان دچار مشکل می شوند.

همچنین با نامرتب بودن دندان ها غذا خوردن فرد دچار مشکل می شود و بعد از مدتی نیز درد دندان برای بیمار به وجود می آید. به همین دلیل است که دندان پزشکان توصیه می کنند قبل از بروز چنین مشکلاتی افراد دندان های عقل خود را بکشند و از آسیب هایی که ممکن است در آینده برای آن ها به وجود آید در امان باشند.

کج شدن دندان ها به علت رویش دندان عقل

کج شدن دندان ها

ارتودنسی

در شرایطی که محل قرار گیری دندان ها در دهان مناسب نباشد دندان پزشک به بیمار توصیه می کند که از درمان ارتودنسی استفاده نماید. با این کار مشکلاتی از قبیل درد دندان ها و فرآیند غذاخوردن فرد درست می شود.

انتخاب نوع ارتودنسی که ارتودنسی ثابت باشد یا ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی نامرئی از جمله مواردی است که دندان پزشک تعیین می کند و تعیین نوع ارتودنسی به میزان ناهنجاری دندان ها بستگی دارد.

متخصص ارتودنسی

دکتر مریم جاهدمنش یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی در شهر تهران است که بیماران می توانند با مراجعه به مطب ایشان از تجربیاتشان استفاده نمایند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *