نحوه مراقبت دستگاه ارتودنسی

نحوه مراقبت از دستگاه ارتودنسی شده

نحوه مراقبت از دستگاه ارتودنسی شده

به دلیل اینکه مراقبت از دستگاه ارتودنسی دستگاه بسیار حساس است بیماران باید بعد از انجام ارتودنسی از این دستگاه به خوبی مراقبت کنند تا نتیجه درمان رضایت بخش باشد.

جابه جا شدن و مرتب شدن دندان ماه ها طول می کشد بنابراین اگر دستگاه ارتودنسی دچار آسیب دیدگی شود این روند طولانی تر می شود و گاهی بیمار از ادامه دادن درمان خسته می شود.به همین دلیل توصیه می شود بیماران تمام دستوراتی که متخصص ارتودنسی به آن ها تاکید می کند را رعایت نمایند.

رژیم غذایی در حین درمان ارتودنسی

یکی از مسائلی که متخصص ارتودنسی به آن تاکید می کند این است که بیمار از خوردن غذاهای سفت و چسبناک خودداری کند. خوردن غذاهایی مانند گز و سوهان برای دستگاه ارتودنسی مضر می باشد. همچنین گاز زدن میوه ها. برای خوردن میوه های سفت باید آن ها را تکه تکه کرد بعد مصرف نمود.

رژیم غذایی در حین درمان ارتودنسی

رژیم غذایی حین ارتودنسی

رعایت بهداشت دهان و دندان در حین ارتودنسی

رعایت بهداشت دهان و دندان یکی دیگر از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا رعایت نکردن بهداشت باعث پوسیده شدن دندان های سالم می شود.

رعایت بهداشت دهان و دندان در حین ارتودنسی

رعایت بهداشت دهان و دندان

استفاده ار دهانشویه

استفاده از دهانشویه شبها قبل از خواب می تواند در کنار مسواک زدن بهترین روش برای شستشوی دندان ها باشد.

استفاده ار دهانشویه در حین ارتودنسی

استفاده ار دهانشویه

دکتر مریم جاهدمنش

دکتر مریم جاهدمنش یکی از بهترین متخصصان در زمینه ارتودنسی و مرتب کردن دندان در تهران است. بیماران می توانند با مراجعه به مطب دکتر جاهدمنش از راهنمایی های لازم درباره چگونگی درمان ارتودنسی اطلاع پیدا نمایند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *