آیا در مان ارتودنسی برگشت پذیر است؟
,

آیا در مان ارتودنسی برگشت پذیر است؟

آیا درمان ارتودنسی برگشت پذیر است؟

معمولا بعد از به پابان رسیدن دوره درمان ارتودنسی که این کار به وسیله دستگاه های ارتودنسی ثابت و متحرک انجام می شود، متخصص ارتودنسی برای بیمار دستگاه های نگهدارنده ای را تجویز می کند که بعد از برداشتن دستگاه ارتودنسی باید از آن استفاده نماید.

این دستگاه های نگهداری باید مدت زمانی حدود 2 ماه تا 1 سال بعد از درمان ارتودنسی توسط بیمار استفاده شود تا درمان برگشت ناپزیر شود.

دستگاه های نگهدارنده می تواند شامل ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک باشد که نوع این دستگاه ها به تجویز متخصص ارتودنسی بستگی دارد. البته استفاده از دستگاه های نگهدارنده ثابت برای بیماران بسیار راحت تر می باشد.

بعد از انجام تمام این مراحل باید گفت که برگشت درصد بسیار کمی از دندان به محل قبلی وجود دارد اما این برگشت بسیار ناچیز و البته طبیعی است.

اگر درصد زیادی از درمان بازگشت و نتیجه خوبی برای بیمار حاصل نشد باید گفت که این برگشت تنها به دلیل عدم همکاری بیمار است و علت دیگری ندارد و اگر بیمار همکاری لازم را با پزشک خود داشته باشد هرگز به این مشکل برنمی خورد.

البته اگر بیمار همکاری لازم را انجام داد و دوباره دندان هایش به حالت اولیه برگشت حتما به دلیل تغیرات رشدی دندان ها است که درمان های مخصوص متخصص ارتودنسی قابل حل است.

درمان ارتودنسی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *