ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون درمانی جایگزین روش سنتی است که در این مقاله سعی می کنیم شما را با آن آشنا کنیم.

فهرست مطالب:

ارتودنسی دیمون چیست؟

برای اینکه بدانیم ارتودنسی دیمون چیست، باید ابتدا مسئله ای را روشن کنیم. ظاهر شما می تواند تفاوت بزرگی را در اعتماد به نفستان در طول روز ایجاد کند، و لبخندی سالم یکی از اولین چیزهایی است که مردم متوجه آن می شوند. اگر دندان های کج داشته باشید، جایگیری فکتان مناسب نباشد یا مشکلات دندانی دیگر داشته باشید، این مسئله حتی می تواند موفقیت کاری شما را با مشکل مواجه کند. برای کودکان شما، ناراحتی بریس های قدیمی و سنتی می تواند به تجربه پر استرس مدرسه اضافه کند. انتخاب های ارتودنسی می تواند تصمیمات سختی را بدون اطلاعات درست پیش روی شما بگذارد.

هزینه ارتودنسی دیمون

ساختار ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون دستگاه ارتودنسی خود – بسته ای است که مانند بریس های قدیمی سنتی شکل می گیرد، اما به جای داشتن براکت هایی که به طور مرتب سفت تر و تنظیم می شوند، ارتودنسی دیمون از مکانیزم لغزنده ای استفاده می کنند که سیم ها را به براکت ها وصل می کند و در هنگام جابه جا شدن دندان ها به همراه آنها به طور طبیعی حرکت می کند. این باعث می شود که این بریس های دیمون راحت تر و زیبا تر باشند و بتوانند نتیجه قویتری را در زمان کوتاهتر ارائه دهند.
دستگاه دیمون از روش متفاوتی برای جابه جایی دندان ها به جای درست استفاده می کند. این بریس ها به سیم های مموری متصل می شوند که براکت های لغزنده را بدون فشاری که کش های قدیمی معمولا ایجاد می کردند، به هم وصل می کند. سپس دستگاه دیمون تنظیم می شود تا با سفت تر شدن در طول زمان دندان های شما را به تدریج جا به جا کند. این فرآیند از فشار کمتری نسبت به بریس های قدیمی استفاده می کند که معمولا نیازمند درمان مکمل شامل بیرون کشیدن دندان ها و بسط کام است.

ارتودنسی دیمون تنها درباره سیم ها و دستگاه هایی نیست که انقلابی در این صنعت ایجاد کرده اند، بلکه کاملا نحوه جدیدی از درمان بیماران را ارائه می کند. درمان سنتی معمولا نیازمند حذف دندان های سالم و یا استفاده از توسعه دهنده های کام است که فضای بیشتری در دهان بیمار ایجاد می کنند. این رویکرد در اغلب مواقع ناراحت کننده است، بیشتر طول می کشد و قوسی کوتاهتر و نیمرخی مسطح تر ایجاد می کند. ارتودنسی دیمون باعث می شود که دندان ها و لبخند زیبا با نیروهای بیولوژیکی حساس و سبک به وجود بیایند. این ارتودنسی طوری طراحی می شود که نتیجه نهایی شامل ساختار بهبود یافته چهره هر بیمار باشد.


قیمت ارتودنسی دیمون

مزایای ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون نسبت به ارتودنسی های سنتی معمول چند مزیت دارند که شامل موارد زیر است:

  • ظاهر ارتودنسی

براکت های شفاف آنها باعث زیبایی بیشتر می شود، چرا که تقریبا نامرئی هستند.
مدت زمان درمان کمتر: یک مطالعه مقایسه ای نشان داد که بیماران درمان شده با ارتودنسی دیمون مراحل درمان را 7.2 ماه سریعتر از بیماران درمان شده با ارتودنسی معمول سنتی پشت سر گذاشتند.

  • مراجعه کمتر به دندانپزشک

مطالعات نشان می دهند که بیماران این ارتودنسی تقریبا نصف بیماران ارتودنسی معمولی برای تنظیم دستگاهشان به پزشک مراجعه می کنند.

  • فشار کمتر بر روی دندان

نتیجه آن درد کمتر بیمار است. بیماران ارتودنسی دیمون 60 درصد ناراحتی و در کمتر را گزارش کرده اند.

  • سایش کمتر

سایش کمتر که منجر به فرسایش و زوال کمتر دندان می شود.

  • جای کمتر برای رشد باکتری ها

در ارتودنسی دیمون جای کمتری برای تجمع باکتریها وجود دارد.

مطالعات کلینیکی نشان داده اند که دستگاه دیمون در درمان ازدحام شدید دندانها موثر تر است. علاوه بر این راحت تر است و نرخ بازگشت کمتری دارد.


هزینه ارتودنسی دیمون

هزینه ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون در بین کشورهای اروپایی و آمریکا مابین 3800 تا 8000 دلار هزینه می برد که این هزینه بر اساس درجه اصلاح مورد نیاز دندان های شماست.

معایب ارتودنسی دیمون

این نوع ارتودنسی بی عیب و نقص نیست و معایب خود را هم دارد. این معایب عبارتند از:

  • سیم های فلزی قابل مشاهده

داشتن سیم های فلزی که قابل مشاهده اند و نمی توان به طور کامل از نشان دادن دندانهای در حال درمان خلاص شد. به هر حال، با استفاده از براکت های شفاف می توانید تا حد بسیاری از دیده شدن ارتودنسی در دهانتان جلوگیری کنید.

  • دردهای اولیه

در ابتدا گذاشتن ارتودنسی ممکن است موجب ناراحتی تان بشود. چند روز اول تا به حضور آنها عادت کنید، سخت خواهد بود.

  • هزینه بیشتر ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون از بریس های معمول قدیمی هزینه بیشتری دارد.